Minust

Ragnar Skroman

21- aastane. Sündinud Varbolas. Elan Tallinnas.

Juba varajases lapsepõlves meeldis mulle võtta isa videokaamerat ja sellega suvalisi asju filmida. Olid nendeks siis loomad, autod või lihtsalt mets. Nagu paljud teised lapsed, unistasin ka mina kunagi kuulsaks YouTuberiks saamisest.
Kuigi ma täna enam kuulsust taga ei aja, siis audiovisuaalse meedia looming meeldib mulle endiselt sama palju.

Haridustee

Ma alustasin oma haridusteed väikeses Varbola Lasteaed-Algkoolis. See oli väike kool kus terve kooli peale oli sama palju õpilasi kui ühes Tallinna kooli klassis.

Väike kool ja kaugus suurest linnast viis peagi tee koos perega Tallinna kus alustasin 2. klassi Tallinna Pääsküla Koolis.

Kuigi enamus põhikooli teekonnast sai just seal läbitud siis 9. klassi lõpetasin hoopiski Keila koolis.

Peale Keila kooli lõpetamist olin nagu paljud teised noored, raske otsuse ees. Ei teadnud mida õppida mida teha. Aga kuidagi ühel kevadiselt soojal päeval sattusin infopäevale Tallinna Polütehnikumi (tänane Tallinna Tehnoloogiakolledž).

Asusin õppima erialal visuaal meedia spetsialist (tase 4), sest see kõnetas kõige rohkem minu suurt huvi audiovisuaalse meedia vastu. Oma õpingute jooksul olen saanud töötada professionaalsete kaameratega, keeruliste tarkvaradega ja huvitavate inimestega.

Tänase seisuga olen veel õpinguid lõpetamas, kes teab kuhu tee edasi viib..

Tulevikuplaanid?

Kuigi elan enamusajast põhimõttel üks päev korraga, siis olen ka mina vahel mõelnud kuhu ma jõuda tahaks. Olen mõelnud audiovisuaalse meedia eriala bakalauruseõppele Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis. Karjääri mõttes näen ennast ehk kuskil telemajas või filmistuudios kaameraoperaatorina või siis monteerijana.